Hi, e dini kur doni të largoheni? Zgjidhni udhëtimin tuaj

Porti i Genovas (Liguria)

Të gjitha tragetet GNV për/nga Genova

Udhëto nga Genova me tragetet GNV dhe arri të gjitha portet më të rëndësishme të Italisë dhe të Mesdheut: flota GRANDI NAVI VELOCI operon në të gjitha linjat e mëdha nga dhe për Genova drejt Sardegna-s, Siçilisë, Spagna-s, Marokut dhe Tunizisë.

Arri me traget Genova-n dhe vizito qendrën e saj historike magjepsëse, që shkrin arkitekturën mesjetare me ndërtesat e stilit barok dhe të viteve pesëqind. Ose udhëto drejt zbulimit të plazheve më të bukura të Sardegna-s me tragetet nga Genova për në Porto Torres; zhytu në zemër të Siçilisë duke përfituar nga linja Genova-Palermo; ose zgjidh të kalosh pushimet e tua në Spagna, Marok apo Tunizi, duke arritur Barcelonën, Tangeri-n dhe Tunizinë nga Genova.

Prenoto menjëherë biletën tënde me GNV!

Kohëzgjatja e lundrimit kuptohet deri në momentin e hyrjes së pilotit në bordin e destinacionit.

Pritje të tjera të mundshme si koha që duhet për t’u afruar në bankinë apo koha e zbarkimit nuk konsiderohen pjesë e kompetencave të Anijes.

*Kontrolloni kohezgjatjen e sakte te udhetimit gjate prenotimit, pasi koha e udhetimit ndryshon per cdo udhetim

Propozimet tona të udhëtimit

Çmimi per 1 të rritur në poltron apo kalim i thjeshtë, vetëm vajtje dhe përveç automjetit.

GjenovёLiguria- Palermo Sicilia

Duke filluar nga

€ 58

KOHA E UDHËTIMIT*

20h 30m Direkt


Duke filluar nga

€ 55

KOHA E UDHËTIMIT*

20h 30m Direkt

GjenovёLiguria- Palermo (T.Imerese) Sicilia

Duke filluar nga

€ 64

KOHA E UDHËTIMIT*

20h 30m Direkt


Duke filluar nga

€ 64

KOHA E UDHËTIMIT*

20h 30m Direkt

GjenovёLiguria- Olbia Sardenja

Duke filluar nga

€ 31

KOHA E UDHËTIMIT*


Duke filluar nga

€ 27

KOHA E UDHËTIMIT*

GjenovёLiguria- Porto Torres Sardenja

Duke filluar nga

€ 26

KOHA E UDHËTIMIT*

12h 30m Direkt


Duke filluar nga

€ 30

KOHA E UDHËTIMIT*

12h 30m Direkt

GjenovёLiguria- Tunizi Tunizi

Duke filluar nga

€ 117

KOHA E UDHËTIMIT*

23h 45m Direkt


Duke filluar nga

€ 100

KOHA E UDHËTIMIT*

23h 45m Direkt

GjenovёLiguria- Tanxheri Marok

Duke filluar nga

€ 104

KOHA E UDHËTIMIT*

51h 0m Direkt

/ 53h 30m Barcelonë


Duke filluar nga

€ 171

KOHA E UDHËTIMIT*

55h 0m Direkt

/ 57h 0m Barcelonë

GjenovёLiguria- Barcelonë Spanjë

Duke filluar nga

€ 78

KOHA E UDHËTIMIT*

21h 30m Direkt


Duke filluar nga

€ 85

KOHA E UDHËTIMIT*

20h 30m Direkt

GjenovёLiguria- Nadori Marok

Duke filluar nga

€ 130

KOHA E UDHËTIMIT*

62h 0m Sète


Duke filluar nga

€ 101

KOHA E UDHËTIMIT*

51h 0m Direkt

Koha e imbarkimit per linjat kombetare:

Prezantimi ne imbarkim: 2h para nisjes

Hapja dhe Mbyllja e checkin:

Mbyllja e checkin 45min para nisjes

Koha e imbarkimit per linjat nderkombetare:

Prezantimi ne imbarkim me automje: 5h para nisjes
Prezantimi ne imbarkim pa automjeti: 4h para nisjes

Hapja dhe Mbyllja e checkin:

Mbyllja e checkin 60min para nisjes

Me të mbërritur në port

Në të gjitha portet ku operon, GNV vë në dispozicionin tënd Zyrat dhe personelin e saj.

Adresa dhe orari i hapjes së biletave dhe portit

Adresa e portit: Varco Albertazzi
Adresa e zyrës së biletave:Piazzale Traghetti Iqbal Masih 5

Kontaktet e zyrës së biletave

E-mail: bookgenova@gnv.it
Telefonit: +39 010 2094777

Orari i zyrës së biletave:

Nga e hëna në të shtunë: 06.00/23.40
E diel: 17.00/23.40 (7.00/23.40 në sezonin e lartë)

Check-in

Genova - Tunisi: Veprime të check-in dhe kontroll pasaporte pranë Ponte Caracciolo në ndërtesën me të njëjtin emër, kati i parë.

Genova - Tangeri: eprime të check-in dhe kontroll pasaporte pranë Ponte Caracciolo në ndërtesën me të njëjtin emër, kati i parë.
Në funksion të anijeve operative veprimet e check-in mund të kryhen si nëpërmjet rrugëve të zakonshme ashtu edhe në ndërtesën e ponte Caracciolo (në çdo rast një vendndodhje përjashton tjetrën, nuk ka përdorim të njëkohshëm).

Të gjithë linjat e tjera: Veprimet e check-in pranë stacionit detar të terminalit të trageteve. Për pasagjerët me makina direct gjatë rrugës që të çon te zonat operative. Për pasagjerët në këmbë pranë biletarisë së portit.

Për nisje gjatë ditës: Veprimet e check-in pranë stacionit detar të terminalit të trageteve. Për pasagjerët me makina direkt gjatë rrugës që të çon tek zonat operative. Për pasagjerët në këmbë pranë biletarisë së portit.

Zbuloni Gjenovёn

Çfarё tё vizitoni

Gjatë vizitës suaj në Gjenovë shijoni një shëtitje në qendrën historike, duke ecur përgjatë “caruggi” rrugicave tipike gjenoveze, dhe zbuloni monumentet arkitektonike si Pallati Spinola dhe Pallati i Dukës. Mos e lini pa vizituar edhe Katedralen e Shën Lorencit, Katedralen e qytetit dhe ndërtesat e aristokratëve Palazzi dei Rolli. Dhe në fund, ato çfarë nuk duhen harruar për t’u parë në Gjenovë janë Porti Antik, Fari dhe Akuariumi i Gjenoves.

Ku te flini

Për të shkuar lehtësisht në vëndet atraktive të Gjenovës, ju këshillojmë të qëndroni në një nga hotelet që gjenden në qendrën historike të qytetit. Ky do të jetë një sistemim strategjik për të vizituar vendet interesante të qytetit dhe për të shijuar disa orë qetësie në lokalet dhe restorantet e qendrës.

 
Çfarё tё hani

Ushqimet tipike të kuzhinës Gjenoveze jane makaronat me pesto (pasta con pesto) dhe fokaça. Nëse doni të shijoni peston e vërtetë gjenovez, ndaloni në një nga restorantet që ndodhen në zemër të qendrës. Mos u habitni nëse në pjatë do të shihni edhe patate e bishtaja të zjera, sepse janë pjesë e recetës tradicionale. Për të provuar fokaçen, në fakt, duhet patjetër të hyni në një nga furrat e bukës historike të qytetit. Ju mund ta shijoni fokaçën në çdo moment të ditës, si për mëngjes ashtu edhe për darkë. Mos harroni të provoni edhe fokaçen me qepë që është vërtetë shumë e shijshme!