Hi, e dini kur doni të largoheni? Zgjidhni udhëtimin tuaj

Porti i Tunisit (Tunizi)

Të gjitha tragetet GNV për/nga Tunizia

Zgjidh tragetet GRANDI NAVI VELOCI për në Tunizi dhe mbërri në Tunizi nga portet kryesore italiane. Anijet GNV veprojnë në vijat që lidhin Tunizinë me Civitavecchia-n, Genova-n dhe Palermo-n dhe që të çojnë në zbulimin e një vendi tërheqës dhe të pasur me histori.

Të vizitosh Tunizinë do të thotë të zhytesh mes kulturave që e kanë dominuar dhe që i kanë dhuruar qytetit një veshje të dytë, ndarë ndërmjet Medinës dhe pjesës më moderne dhe “evropiane”. Nisu për në Tunizi dhe fillo pushimet e tua me GNV!

Kohëzgjatja e lundrimit kuptohet deri në momentin e hyrjes së pilotit në bordin e destinacionit.

Pritje të tjera të mundshme si koha që duhet për t’u afruar në bankinë apo koha e zbarkimit nuk konsiderohen pjesë e kompetencave të Anijes.

*Kontrolloni kohezgjatjen e sakte te udhetimit gjate prenotimit, pasi koha e udhetimit ndryshon per cdo udhetim

Propozimet tona të udhëtimit

Çmimi per 1 të rritur në poltron apo kalim i thjeshtë, vetëm vajtje dhe përveç automjetit.

CivitavekiaLazio- Tunizi Tunizi

Duke filluar nga

€ 55

KOHA E UDHËTIMIT*

28h 0m Palermo


Duke filluar nga

€ 56

KOHA E UDHËTIMIT*

31h 45m Palermo

GjenovёLiguria- Tunizi Tunizi

Duke filluar nga

€ 110

KOHA E UDHËTIMIT*

23h 45m Direkt


Duke filluar nga

€ 94

KOHA E UDHËTIMIT*

23h 45m Direkt

PalermoSicilia- Tunizi Tunizi

Duke filluar nga

€ 39

KOHA E UDHËTIMIT*

12h 0m Direkt


Duke filluar nga

€ 38

KOHA E UDHËTIMIT*

12h 0m Direkt

Hapja dhe Mbyllja e checkin:

Hapja e checkin 8h para nisjes
Mbyllja e checkin 3h para nisjes

Me të mbërritur në port

Në të gjitha portet ku operon, GNV vë në dispozicionin tënd Zyrat dhe personelin e saj.

Adresa dhe orari i hapjes së biletave dhe portit

Adresa e portit: Port de La Goulette, Tunis
Adresa e zyrës së biletave:Port، Av. Habib Bourghuiba, La Goulette, Tunisia

Kontaktet e zyrës së biletave

E-mail: booktunisi@gnv.it
Telefonit: +216 71737988

Orari i zyrës së biletave:

Nga e hëna në të mërkurë dhe të premten nga ora 08.30 deri në 17.00
Të enjten nga ora 8:30 deri në nisjen e anijes (afërsisht 22:00)
Të shtunën nga ora 08.30 deri në orën 12.00 dhe nga ora 18.00 deri në nisjen e anijes (afërsisht 23.00)
Të dielën 5 orë para nisjes së anijes
* Kohët i referohen Orës Lokale

Zbuloni Tunìzin

Çfarё tё vizitoni

Tunìzi ёshtё njё qytet ku, e kaluara ndёrthuret nё mёnyrё harmonike me tё tashmen. Vendi i parё qё duhet tё vizitoni ёshtё Medina, e cila ende e ruan tё paprekur joshjen e saj qё prej 500 vjetёsh. Nё brendёsi tё saj, do tё gjeni Xhaminё Xituna, dhe pallatet e Dar El Beut e tё Dar Ben Abdullah. Po ashtu, ju duhet tё vizitoni edhe lagjet e vjetra europiane, tё ndёrtuara nё fillim tё shekullit XX, si Avenue Bourguiba, tё cilat janё zemra e qytetit me dyqanet e lokalet e tyre.

Ku tё flini

Pёr tё shijuar udhёtimin tuaj nё Tuniz, ёshtё e kёshillueshme tё zgjidhni njё vend nё afёrsi tё Medinёs, nё mёnyrё qё tё mbёrrini lehtёsisht tё gjitha pikat mё tё rёndёsishme turistike tё qytetit. Strukturat hoteliere kёtu janё tё shumta e tё pёrshtatshme pёr çdo kёrkesё tuajёn.

 
Çfarё tё hani

Gjatё vizites suaj nё Tuniz, do tё keni mundёsi tё shijoni gatimet tradicionale tё kuzhinёs tuniziane. Nё restorantet tipike qё ndodhen nё zonёn e Medinёs, ju mund tё shijoni kus kusin me mish, peshk apo perime. Por, per t’u provuar ёshtё edhe Brik, petulla me veze, ton, patate dhe djath, si dhe sallata Mekuia (Méchouia) e pёrgatitur me domate, speca, qepe dhe e aromatizuar me majdanoz e kumin. Nё fund, pёr ta mbyllur, po ju lёmё tё provoni ёmbёlsirat e mrekullueshme tuniziane tё pёrgatitura me hurma arabie.