Vuoi avere una visione generale dell'offerta? [sq]

Scopri subito le nostre proposte. [sq]

Tragete Barcelona (Spanjë)

Të gjithë tragetet nga/për Spanjë të GNV

GRANDI NAVI VELOCI të con në Barcelonë, një ndër vendet më të dashura nga turistet italianë gjatë periudhës së verës. Zgjidh tragetet GNV për në Barcelonë dhe udhëto me të gjitha rehatitë me crime më të mira.

Prenoto tragetin tënd dhe nisu për në plazhet me të bukura të Spagna-s, zhytu në jetën më përfshirëse të natës në Evropë dhe zbulo të gjitha bukuritë e fshehura të Barcelonës, qytet i pasur me tradita dhe kulturë.

Kohëzgjatja e lundrimit kuptohet deri në momentin e hyrjes së pilotit në bordin e destinacionit.

Pritje të tjera të mundshme si koha që duhet për t’u afruar në bankinë apo koha e zbarkimit nuk konsiderohen pjesë e kompetencave të Anijes.

*Kontrolloni kohezgjatjen e sakte te udhetimit gjate prenotimit, pasi koha e udhetimit ndryshon per cdo udhetim

Scegli le nostre rotte

Scegli tra le più suggestive mete con GNV

BarcelonëSpanjë- Ibiza Spanjë

€ 0

KOHA E UDHËTIMIT*

13h 45m Palma di Maiorca


€ 0

KOHA E UDHËTIMIT*

7h 45m Direkt

BarcelonëSpanjë- Nadori Marok

€ 63

KOHA E UDHËTIMIT*

28h 45m Direkt


€ 63

KOHA E UDHËTIMIT*

28h 45m Direkt

BarcelonëSpanjë- Palma di Maiorca Spanjë

€ 0

KOHA E UDHËTIMIT*

7h 30m Direkt


€ 0

KOHA E UDHËTIMIT*

6h 30m Direkt

/ 13h 45m Ibiza

BarcelonëSpanjë- Tanxheri Marok

€ 74

KOHA E UDHËTIMIT*

31h 0m Direkt


€ 69

KOHA E UDHËTIMIT*

37h 0m Direkt

GjenovёLiguria- Barcelonë Spanjë

€ 49

KOHA E UDHËTIMIT*

21h 30m Direkt


€ 56

KOHA E UDHËTIMIT*

20h 30m Direkt

Kohë imbarkimi

Imbarkim pa automjete: 1h para nisjes
Imbarkim me automjete: 2h para nisjes
Imbarkim për në Marok: 4h para nisjes

Me të mbërritur në port

Në të gjitha portet ku operon, GNV vë në dispozicionin tënd Zyrat dhe personelin e saj.

Orari i hapjes biletaria Barcelona

Nga e hëna në të enjte: 9.00/18.00
E shtunë: 11.00/14.00 - 15.00/18.00

Check-in

Si pasagjerët në këmbë ashtu edhe ata me automjet duhet të paraqiten pranë sporteleve Ferry Barcellona (Trasmediterranea) brenda terminalit. Pasagjerët në këmbë, pasi kane bërë check-in presin brenda terminalit që të jepet njoftimi përmes autoparlantit, për nisjen e imbarkimit.
Pasagjerët shoqërohen gjatë imbarkimit përmes transportit duke garantuar kështu respektimin e sigurisë dhe lehtësuar pasagjerët me transportimin e bagazheve.Pasagjerët me automjet, mund të futen brenda portit edhe para se të kenë bërë check-in, duke u vendosur në radhë brenda zonës së vendosur dhe në pritje të imbarkimit. Për të vazhduar me hyrjen duhet t’i tregojnë biletën personelit të sigurisë. Pasi kanë hyrë me automjet, nëse check-in është bërë, pasagjerët presin imbarkimin. Nëse check-in duhet ende të bëhet, pasagjerët vazhdojnë me hyrjen në ndërtesën pranë zonës së imbarkimit, duke lënë automjetin në korsinë e shënuar të imbarkimit. Kur kanë bërë check-in do presin imbarkimin brenda automjetit të tyre.

Zbuloni Barcelonёn

Çfarё tё vizitoni

Barcelona ёshtё njё qytet i pasur nё atraksione. Ndёr pikat turistike qё nё asnjё mёnyrё nuk duhet t’i humbni janё e famshmja Sagrada Familia – njё ndёr simbolet kryesore tё qytetit, Casa Batlò e Parc Guell, njё ndёr veprat me origjinale e tё njohura tё arkitektit katalonez Antoni Gaudí. Pёrveç kёtyre, dedikojini njё vizitё edhe Barceloneta, Barcelona e vogёl, lagje tradicionale e peshkatarёve dhe marinarёve, si dhe Ramblas, kompleksi i famshёm i rruginave tё qytetit dhe njё vend i preferuar pёr tё shijuar shёtitjen.

Ku tё flini

Pёr tё vizituar atraksionet e qytetit, ёshtё e keshillueshme tё sistemoheni nё zonёn e Ramblas, nё Barrio Gotico dhe nё Barceloneta. Por, nёse doni tё qёndroni nё lagjet e jashtme te qytetit, mos harroni tё zgjidhni strukturat qё janё afёr stacioneve tё metrove, pёr ta pasur mё tё lehtё lёvizjen.

 
Çfarё tё hani

Nё Barcelonё mund tё shijoni kuzhinёn kataloneze. Nё lokalet ku shёrbehen veç tapas, mund tё hani njё ushqim tё shpejte me tapas, bukё me njё fetё sallami sipёr, peshk dhe perime. Historia e kёtij ushqimi ёshtё vёtetё e veçantё. Si duket, njё mbret spanjoll, dikur, kishte vizituar njё bar dhe kishte kёrkuar njё gotё verё. Qyteti qё mbreti vizitoi, ishte buzё detit dhe era filloi tё frynte bashke me rёrёn, dhe kёshtu kamarieri vendosi njё fetё proshutё mbi gotёn e verёs, nё mёnyrё qё tё shёrbente si tape e qё nё spanjisht i thonё pikerisht “tapa”. Pёr tё shijuar tapas mё tё mira nё Barcelonё, kёshilla jonё ёshtё qё tё largoheni nga lokalet e mbipopulluara tё Ramblas e tё shijoni aventurёn nё lagjet e Gràcia o Poble Sec, ku mund tё gjeni lokale ku shёrbehen veç tapas qё frekuentohen nga vendasit.