Zbuloni ofertën

Zbuloni ofertat tona të udhëtimit tani

Porti i Civitavecchia (Romë)

Të gjithë tragetet GNV për/nga Civitavecchia

Shko me traget në Civitavecchia me flotën GRANDI NAVI VELOCI, ose nisu nga porti më i afërt në Romë drejt disa prej destinacioneve më të bukura të Mesdheut. Anijet GNV lidhin Civitavecchia me Siçilinë, Sardegna-n dhe Tunizinë me udhëtime ditore, duke ofruar të gjithë komoditetin dhe shërbimet që mund të gjesh në anijet kroçera.

Qyteti i Civitavecchia-s, i njohur për portin e tij të kthyer së fundi në portin e dytë evropian për nga numri i pasagjerëve, jep dëshmi të rëndësishme të historisë së tij, që fillon nga epoka etruske për të arritur shkëlqimin e tij maksimal në vitet e Romës Antike. Prenoto menjëherë tragetin tënd nga ose për Civitavecchia me GNV!

Kohëzgjatja e lundrimit kuptohet deri në momentin e hyrjes së pilotit në bordin e destinacionit.

Pritje të tjera të mundshme si koha që duhet për t’u afruar në bankinë apo koha e zbarkimit nuk konsiderohen pjesë e kompetencave të Anijes.

*Kontrolloni kohezgjatjen e sakte te udhetimit gjate prenotimit, pasi koha e udhetimit ndryshon per cdo udhetim

Propozimet tona të udhëtimit

Çmimi per 1 të rritur në poltron apo kalim i thjeshtë, vetëm vajtje dhe përveç automjetit.

CivitavekiaLazio- Tanxheri Marok

Duke filluar nga

€ 193

KOHA E UDHËTIMIT*

51h 0m Barcelonë


Duke filluar nga

€ 197

KOHA E UDHËTIMIT*

55h 0m Barcelonë

CivitavekiaLazio- Olbia Sardenja

Duke filluar nga

€ 34

KOHA E UDHËTIMIT*

6h 45m Direkt


Duke filluar nga

€ 34

KOHA E UDHËTIMIT*

6h 45m Direkt

CivitavekiaLazio- Palermo Sicilia

Duke filluar nga

€ 68

KOHA E UDHËTIMIT*

13h 30m Direkt


Duke filluar nga

€ 68

KOHA E UDHËTIMIT*

13h 45m Direkt

CivitavekiaLazio- Palermo (T.Imerese) Sicilia

Duke filluar nga

€ 42

KOHA E UDHËTIMIT*

14h 15m Direkt


Duke filluar nga

€ 42

KOHA E UDHËTIMIT*

13h 45m Direkt

CivitavekiaLazio- Tunizi Tunizi

Duke filluar nga

€ 56

KOHA E UDHËTIMIT*

28h 0m Palermo


Duke filluar nga

€ 51

KOHA E UDHËTIMIT*

31h 45m Palermo

Koha e imbarkimit per linjat kombetare:

Prezantimi ne imbarkim me automje: 3h para nisjes
Prezantimi ne imbarkim pa automjeti: 2h para nisjes

Hapja dhe Mbyllja e checkin:

Mbyllja e checkin 45min para nisjes

Koha e imbarkimit per linjat nderkombetare:

Prezantimi ne imbarkim me automje: 5h para nisjes
Prezantimi ne imbarkim pa automjeti: 4h para nisjes

Hapja dhe Mbyllja e checkin:

Mbyllja e checkin 60min para nisjes

Me të mbërritur në port

Në të gjitha portet ku operon, GNV vë në dispozicionin tënd Zyrat dhe personelin e saj.

Adresa dhe orari i hapjes së biletave dhe portit

Adresa e portit: Varco Vespucci
Adresa e zyrës së biletave:Varco Vespucci

Kontaktet e zyrës së biletave

E-mail: bookcivitavecchia@gnv.it
Telefonit: +39 0766 59631

Orari i zyrës së biletave:

E hëna nga ora 09.00 deri në 12.15 dhe nga ora 15.15 deri në 17.50
Nga e marta deri të enjten nga ora 07.00 deri në 12.15 dhe nga 15.15 deri në 17.50
E premte nga ora 07:00 deri në 12:15 dhe nga ora 15:00 deri në 18:30
Mbyllur të shtunën
Të dielën nga ora 18:00 deri në 20:45

Zbuloni Civitavekia

Çfarё tё vizitoni

Civitavekia, qytet nё bregdetin romak, vetёm 70 km larg Romёs, ёshtё njё nga portet mё tё rёndёsishme tё Italisё. Pjesёt kryesore qё duhet tё vizitoni nё kёtё qytet janё katedralja e Shёn Franceskos, Muzeu Kombёtar, Porti Antik dhe kalaja Forte Michelangelo, e ndёrtuar pёr tё mbrojtur qytetin nga sulmet e piratёve. Po ashtu, meriton tё vizitohet edhe zona arkeologjike e Terme Taurine, njё kompleks antik termal i Civitavekias, ende i ruajtur shumё mirё. Por, nёse doni tё pushoni pak, mund tё shkoni nё Terme di Ficoncella e tё qetёsoheni nё ujrat termale tё saj.

Ku tё flini

Pёr tё shijuar qёndrimin nё Civitavekia, ёshtё e kёshillueshme tё zgjidhni njё nga hotelet pёrgjatё bregdetit, nё mёnyrё qё tё arrini lehtё nё pikat kryesore turistike tё qytetit.

Çfarё tё hani

Tradita e kuzhinёs sё Civitavekias ёshtё e lidhur ngushtё me peshkimin nё kёtё zonё. Prandaj, pёr tё shijuar ushqimin tradicional nё kёtё qytet, duhet tё shkoni nё restorantet qё gjenden pёrgjatё bregut tё detit, ku ju ofrohen gatime tё mrekullueshme me bazё peshku. Pёrveç kёsaj, nё brendёsi tё traditёs kulinare, Civitavekia me krenari ofron njё recetё shumё tё njohur nё nivel kombёtar. Ështё fjala per Picёn e Pashkёve tё Civitavekias, njё ёmbёlsirё me brumё buke dhe gjizё, e aromatizuar me kanellё dhe glikanxo, qё pёrgatitet pёr festёn e Pashkёve.