Hi, e dini kur doni të largoheni? Zgjidhni udhëtimin tuaj

Porti i Olbisë (Sardenjë)

Të gjitha tragetet GNV nga/në Olbia

Tragetet për Olbia të GRANDI NAVI VELOCI ju çojnë në zemër të pjesës verilindore të bregut të Sardenjës. Anijet GNV operojne në linjën Gjenovë – Olbia dhe ofrojnë të gjitha shërbimet dhe komoditetet e anijeve për kroçera me një çmim të pakrahasueshëm.

Qyteti i bukur i Olbias është vetëm fillimi i udhëtimit tuaj. Në pak kilometra ju do të mbërrini në plazhet e mrekullueshme të Costa Smeralda dhe të Arkipelagut Maddalena Rezervoni menjëherë tragetin tuaj dhe nisuni për në Sardenjë me GNV!

Udhëtimi zgjat deri në hyrjen e pilotit në portin e destinacionit. Pritjet e mundshme gjatë zbritjes nuk janë në kompetencë të Transportuesit.

*Kontrolloni kohezgjatjen e sakte te udhetimit gjate prenotimit, pasi koha e udhetimit ndryshon per cdo udhetim

Propozimet tona të udhëtimit

Çmimi per 1 të rritur në poltron apo kalim i thjeshtë, vetëm vajtje dhe përveç automjetit.

GjenovёLiguria- Olbia Sardenja

Duke filluar nga

€ 31

KOHA E UDHËTIMIT*


Duke filluar nga

€ 28

KOHA E UDHËTIMIT*

CivitavekiaLazio- Olbia Sardenja

Duke filluar nga

€ 38

KOHA E UDHËTIMIT*

6h 45m Direkt


Duke filluar nga

€ 26

KOHA E UDHËTIMIT*

6h 45m Direkt

Koha e imbarkimit per linjat kombetare:

Prezantimi ne imbarkim: 2h para nisjes 

Hapja dhe Mbyllja e checkin:

Mbyllja e checkin 45min para nisjes

Me të mbërritur në port

Në të gjitha portet ku operon, GNV vë në dispozicionin tënd Zyrat dhe personelin e saj.

Adresa dhe orari i hapjes së biletave dhe portit

Adresa e portit: Stazione Marittima Isola Bianca o Porto industriale Molo Cocciani
Adresa e zyrës së biletave:Stazione Marittima Isola Bianca

Kontaktet e zyrës së biletave

E-mail: olbia@gnv.it
Telefonit: +39 079.516066

Orari i zyrës së biletave

E hënë-e premte 09.00/13.00 - 16.30/19.30 (përjashtuar të shtunën dhe të dielën) - Mëngjes: në rast nisjeje gjatë ditës anija hapet 4 orë para nisjes

E shtunë-e diel 9.00/13.00 - Pasdite: me nisjen e anijes 16:30 deri në orën e nisjes së anijes

Check-in

Pёr tё bёrё regjistrimin (check-in), pasagjerёt duhet tё paraqiten tё paktёn dy orё para nisjes, tё pajisur me biletёn e udhёtimit dhe dokumentet e nevojshme.

Zbuloni Olbian

Çfarё tё vizitoni

Pavarёsisht se shpesh pёrdoret si port zbarkimi, po tё shkoni nё zonat perreth, si Costa Smeralda apo Gallura, do tё shihni qё Olbia ofon njё pasuri historike tё rёndёsishme. Nё qendrёn historike piktoreske mund tё vizitoni kishat mahnitёse si kisha romake Shёn Simplicio apo kisha baroke Shёn Paolo, pallatet dhe vilat. Pak mё larg gjenden kёshtjella e Pedres dhe kёshtjella Sa Paulazza dhe disa zona tё tjera arkeologjike prej periudhёs prenuragica e nuragica, e deri tё ato tё periudhes romake, bashkё me rrёnojat e Forumit e vilёn romake tё S’Imbalconadu.

Çfarё tё hani

Pёrveç ushqimeve tё famshme sarde, tё njohura nё gjithё botёn si porceddu (gatesё me mish derri), seadas (gatim brumi), pijen mirto dhe verёn e famshme kanonau (cannonau), Olbia ofron tё tjera gatime tipike. Kёtu do tё gjeni “Fregula con cocciula”, makaronat tipike sarde me lёngun e molusqeve sipёr, “Ortziadas” apo iriqet e detit tё skuqura, supёn galureze (zuppa gallurese), njё gatim i thjeshtё me lёng e mish dele dhe vici, salcё domate, djath pekorino i grirё, kripё dhe borzilok.