Vuoi avere una visione generale dell'offerta? [sq]

Scopri subito le nostre proposte. [sq]

Tragete Bari (Puglia)

Tragete për në Bari

Nisu nga Bari me tragetet GNV dhe arri Shqipërinë me flotën ANIJE Të MEDHA E Të SHPEJTA

Mbërri me traget në Bari dhe vizito vendin magjepses puljes, zbulo Kishat e tij të shumta, vijën përgjatë detit dhe peisazhet magjepsëse.

Prenoto menjëherë biletën tënde me GNV!

Kohëzgjatja e lundrimit kuptohet deri në momentin e hyrjes së pilotit në bordin e destinacionit.

Pritje të tjera të mundshme si koha që duhet për t’u afruar në bankinë apo koha e zbarkimit nuk konsiderohen pjesë e kompetencave të Anijes.

*Kontrolloni kohezgjatjen e sakte te udhetimit gjate prenotimit, pasi koha e udhetimit ndryshon per cdo udhetim

PortDetails
Object reference not set to an instance of an object.
at Gnv.Feature.Entities.ViewModels.OfferCard.RouteCommercial..ctor(RouteCommercial routeCommercial) at Gnv.Feature.Entities.Services.EntitiesServices.<>c.<createOfferCardViewModel>b__22_1(RouteCommercial x) at System.Linq.Enumerable.WhereSelectListIterator`2.MoveNext() at System.Collections.Generic.List`1..ctor(IEnumerable`1 collection) at System.Linq.Enumerable.ToList[TSource](IEnumerable`1 source) at Gnv.Feature.Entities.Services.EntitiesServices.createOfferCardViewModel(Offer offer) at System.Linq.Enumerable.WhereSelectListIterator`2.MoveNext() at System.Collections.Generic.List`1..ctor(IEnumerable`1 collection) at System.Linq.Enumerable.ToList[TSource](IEnumerable`1 source) at Gnv.Feature.Entities.Services.EntitiesServices.getPortDetails(Item portDetails) at Gnv.Feature.Entities.Controllers.EntitiesController.PortDetails() at lambda_method(Closure , ControllerBase , Object[] ) at System.Web.Mvc.ControllerActionInvoker.InvokeActionMethod(ControllerContext controllerContext, ActionDescriptor actionDescriptor, IDictionary`2 parameters) at System.Web.Mvc.ControllerActionInvoker.<>c__DisplayClass24_0.<InvokeActionMethodWithFilters>b__0() at System.Web.Mvc.ControllerActionInvoker.InvokeActionMethodFilter(IActionFilter filter, ActionExecutingContext preContext, Func`1 continuation) at System.Web.Mvc.ControllerActionInvoker.InvokeActionMethodFilter(IActionFilter filter, ActionExecutingContext preContext, Func`1 continuation) at System.Web.Mvc.ControllerActionInvoker.InvokeAction(ControllerContext controllerContext, String actionName)

Zbuloni Barin

Çfarё tё vizitoni

Bari, kryeqendra e mrekullueshme pulieze, ёshtё njё ndёr terminalet portuale mё tё rёndёsishёm tё Italisё jugore. Nё qendrёn antike historike – Bari i Vjetёr – gjenden disa nga monumentet mё tё rёndёsishme si: Castello Normanno Svevo, Basilica di San Nicola dhe Cattedrale di San Sabino. Zemra e qytetit rreh nё jug, nё tё ashtuquajturёn lagje quartiere murattiano ku mund tё mahniteni me Teatro Petruzzelli, Palazzo del Sedile, si dhe Colonna Infame della Giustizia. Pak kilometra larg qytetit, ndodhen disa zona pёrrallore plazhi, si Polignano a Mare dhe Trani, me shёtitoren e tij pёrgjatё bregdetit.

Ku tё flini

Pёr tё shkuar lehtёsisht nё atraksionet kryesore tё Barit, ёshtё e kёshillueshme tё zgjidhni njё akomodim nё njё nga hotelet qё gjenden nё qendёr tё qytetit ose pёrgjatё bregdetit. Nё kёtё mёnyrё, mund tё mbёrrini lehtёsisht nё vendet kryesore turistike.

 
Çfarё tё hani

Kuzhina e Barit ёshtё njё mjeshtri ndёrthurjesh e shijeve tё detit me tё tokёs. Nё restorantet nё qendёr tё qytetit ju mund tё shijoni disa nga recetat mё tё njohura tradicionale: orekietet (lloj makaronash), kavateli (makarona te vockla) me molusqe e fasule, dhe pure bathёsh me cikore. Ndёrsa, pёrgjatё bregdetit, kampionet e shijes janё gatimet e peshkut tё freskёt dhe frutat e detit. Dhe nё fund, pёr tё mos u humbur janё specialitetet e kuzhinёs sё rrugёs. Duke u endur nёpёr qytetin e vjetёr, nuk mund t’i rezistoni tundimit pёr tё provuar fokaçen, pancerotit dhe petullat me brumё tё ardhur.