Vuoi avere una visione generale dell'offerta? [sq]

Scopri subito le nostre proposte. [sq]

Tragete Durrës (shqipëri)

Prenoto menjëherë tragetin Bari Durrës

GRANDI NAVI VELOCI vë në dispozicion tragetet e saj për në Shqipëri me linjën e re Bari – Durrës.

Nisu me GNV arri Shqipërinë me traget!

Kohëzgjatja e lundrimit kuptohet deri në momentin e hyrjes së pilotit në bordin e destinacionit.

Pritje të tjera të mundshme si koha që duhet për t’u afruar në bankinë apo koha e zbarkimit nuk konsiderohen pjesë e kompetencave të Anijes.

*Kontrolloni kohezgjatjen e sakte te udhetimit gjate prenotimit, pasi koha e udhetimit ndryshon per cdo udhetim

Scegli le nostre rotte

Scegli tra le più suggestive mete con GNV

BariPuglia- Durrës Shqipëri

€ 22

KOHA E UDHËTIMIT*

10h 45m Direkt


€ 22

KOHA E UDHËTIMIT*

10h 45m Direkt

Kohë imbarkimi

Imbarkimi: 3h para nisjes

Me të mbërritur në port

Në të gjitha portet ku operon, GNV vë në dispozicionin tënd Zyrat dhe personelin e saj.

Orari i hapjes biletaria Durrës

Lagjja 4.Rruga Iliaz Reka.Pallati UFO. Durres

Nga e hëna në të djelë: 08.00/20.00

Check-in

Për të bërë check-in pasagjerët duhet të paraqiten bashkë me biletën e udhëtimit dhe dokumentat e nevojshëm.

Zbuloni Durrёsin

Çfarё tё vizitoni

Durrёsi shtrihet gjatё bregdetit tё Shqipёrisё. Pas kryeqytetit, Tirana, Durrёsi ёshtё njё ndёr qёndrat mё tё rёndёsishme tё vendit, e viteve tё fundit ai ёshtё kthyer nё njё destinacion turistik, nё kuptimin e plotё tё fjalёs, falё plazheve tё mahnitshme qё rrihen nga deti i kristaltё. Pёrveç bukurisё natyrore, Durrёsi ofron edhe shumё vende me interes kulturor, si amfiteatri i qytetit – njё ndёr mё tё vjetrit nё rajonin ballkanik e qё daton prej shekullit II – Kёshtjella qё gjendet nё ballё tё pjesёs sё vjetёr tё qytetit, nga ku mund tё admironi njё pamje tё rrallё.

Ku tё flini

Durrёsi ofron zgjedhje tё shumta pёr tё fjetur, tё pёrshtatshme pёr tё gjitha kёrkesat tuaja. Nё mёnyrё qё tё arrini sa mё lehtё nё vendet kryesore pёr t’u vizituar, ju kёshillojmё tё zgjidhni hotelet nё qendёr tё qytetit apo pёrgjatё bregut tё detit, nё mёnyrё qё tё mbёrrini lehtёsisht nё atraksionet kryesore tё qytetit.

 
Çfarё tё hani

Nё Durrёs, ju mund tё shijoni receta tipike tё kuzhinёs shqiptare, si shtridhelat, lloj makaronash tё pёrgatitura nё mёnyre unike e qё gatuhen me fasule e qiqrra, apo Byreku, gatim brumi me gjizё, spinaq, presh, mish apo edhe me qepё e presh. Po ashtu, nё restorantet e shumta qё mund tё gjeni gjatё bregdetit, mund tё shijoni edhe gatime me peshk tё freskёt e me shije tё pёrsosur. Ajo qё nuk mungon asnjёherё nё tavolinёn shqiptare, ёshtё Rakia, lloj alkooli tipik shqiptar dhe Llokumet, kubёza ёmbёlsirash me fruta, tё mbuluara me sheqer pluhur e tё aromatizuara me vanilje.