Zbuloni ofertën

Zbuloni ofertat tona të udhëtimit tani

Porti i Palermo – T. Imerese (Sicili)

Të gjitha tragetet GNV për/nga Termini Imerese

Udhëtoni me tragetet GRANDI NAVI VELOCI nga/në Termini Imerese në itinerarin që lidh portin sicilian me portin e Civitavecchia dhe portin e Napolit. Mos humb ofertat e trageteve Sicilia të GNV dhe nisu për pushimet e tua në këtë tokë të mrekullueshme. Kur flitet për Siçilinë mendohet për detin, për brigjet e saj, për pasurinë enogastronomike, por ka edhe më shumë: Siçilia është mbi të gjitha një pasuri kulturore në qiell të hapur, një ishull sugjestiv, e pasur me histori dhe kulturë njëqindvjecare. Zbulo të gjitha bukuritë e këtij rajoni, nisu me GNV!

Kohëzgjatja e lundrimit kuptohet deri në momentin e hyrjes së pilotit në bordin e destinacionit.

Pritje të tjera të mundshme si koha që duhet për t’u afruar në bankinë apo koha e zbarkimit nuk konsiderohen pjesë e kompetencave të Anijes.

*Kontrolloni kohezgjatjen e sakte te udhetimit gjate prenotimit, pasi koha e udhetimit ndryshon per cdo udhetim

Propozimet tona të udhëtimit

Çmimi per 1 të rritur në poltron apo kalim i thjeshtë, vetëm vajtje dhe përveç automjetit.

GjenovёLiguria- Palermo (T.Imerese) Sicilia

Duke filluar nga

€ 60

KOHA E UDHËTIMIT*

20h 30m Direkt


Duke filluar nga

€ 60

KOHA E UDHËTIMIT*

20h 30m Direkt

CivitavekiaLazio- Palermo (T.Imerese) Sicilia

Duke filluar nga

€ 42

KOHA E UDHËTIMIT*

14h 15m Direkt


Duke filluar nga

€ 42

KOHA E UDHËTIMIT*

13h 45m Direkt

NapoliCampania- Palermo (T.Imerese) Sicilia

Duke filluar nga

€ 32

KOHA E UDHËTIMIT*

9h 0m Direkt


Duke filluar nga

€ 53

KOHA E UDHËTIMIT*

9h 0m Direkt

Koha e imbarkimit per linjat kombetare:

Prezantimi ne imbarkim me automje: 2h para nisjes
Prezantimi ne imbarkim pa automjeti: 1h para nisjes

Hapja dhe Mbyllja e checkin:

Mbyllja e checkin 45min para nisjes

Me të mbërritur në port

Në të gjitha portet ku operon, GNV vë në dispozicionin tënd Zyrat dhe personelin e saj.

Adresa dhe orari i hapjes së biletave dhe portit

Adresa e portit: Via Lungomare Cristoforo Colombo
Adresa e zyrës së biletave:Via Lungomare Cristoforo Colombo

Kontaktet e zyrës së biletave

E-mail: booktermini@gnv.it
Telefonit: +39 091 60726199

Orari i zyrës së biletave:

E hënë - E martë - E mërkurë – E enjte: 09:00 / 13:00 - 15:00 / 02:00
E premte: 09:00 / 13:00 - 15:00 / 01:30
E shtunë: 09:00 / 13:00 - 18:00 / 02:00
E djelë: Mbyllur

Zbuloni Termini Imereze

Çfarё tё vizitoni

Termini Imereze ёshtё njё qytet vetёm 38 km larg Palermos. Ajo çfarё mund tё vёreni nё Termini Imereze eshtё ndёrthurja e kulturave tё ndryshme. Ju mund tё zhyteni nё historinё e qytetit, duke vizituar amfiteatrin dhe ujёsjellsin e periudhёs augustiane, ose tё vizitoni muzeun e qytetit, nё brendesi tё tё cilit mund tё admironi gjetjet arkeologjike mё tё rёndёsishme nga i gjithё qyteti. Dhe nё fund, mos harroni tё vizitoni zonёn arkeologjike tё Himeras me tempullin i Fitores.

Ku tё flini

Termini Imereze ofron zgjedhje tё shumta pёr akomodim. Mund tё zgjidhni njё nga hotelet e shumta, e bed&breakfast, si dhe apartemente. Pёr tё arritur sa me lehtё nё pikat turistike ju keshillojmё qё tё zgjidhni qendrёn pёr tё fjetur.

Çfarё tё hani

Termini Imereze mund tё shijoni recetat tradicionale siciliane e sidomos ato palermitane. Nё mёnyre tё veçantё, nё restorantet qё gjenden pёrgjate bregut tё detit, mund tё shijoni gatimet mbresёlёnёse tё peshkut. Lejojeni veten tё pёrthitheni nga tё mrekullueshmet spageti me iriqe deti, apo nga makaronat me sardele. Por, nёse doni tё shijoni diçka tjetёr pёrveç peshkut, mos e humbni rastin tё provoni parmigiana di melanzane, njё pjate tipike siciliane me patёllxhane. Sipas traditёs, fjala “parmigiana” rrjedh nga fjala siciliane “parmiciana”, me tё cilёn janё quajtur drurёt qё janё pёrdorur pёr dritaret persiane, formё qё e kujtojnё shtresat e patёllxhanёve nё pjatё.